121 доброчинець
45 200₴зібрано (з 35 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
100%
121 доброчинець
45 200₴зібрано (з 35 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
Відомості про здійснення проєкту
Справа Сенцова
Під час протестів в Києві зимою 2014 року, український кінорежисер Олег Сенцов став активістом Автомайдану. А після початку анексії Криму повернувся до Сімферополя і активно виступав за єдину Україну. 10 травня 2014 Сенцов був заарештований співробітниками російських спецслужб за звинуваченням у тероризмі та підготовці підриву пам'ятника Леніну та меморіалу Вічного вогню в Сімферополі.
"Дело Сенцова и Кольченко: первый сталинский процесс эпохи позднего Путина"
Крім Олега в цій справі були заарештовані Олександр Кольченко, а також Геннадій Афанасьєв та Олексій Чирній. У серпні 2015 року в Ростові-на-Дону відбувся суд над Сенцовим і Кольченко. Незважаючи на відсутність переконливих доказів, відмову одного з ключових свідків звинувачення у справі Сенцова-Кольченка Геннадія Афанасьєва давати свідчення і заяв, що попередні свідчення були дані під тиском, суд виніс вирок - 20 років позбавлення волі для Сенцова. Міжнародними організаціями з прав людини Сенцов визнаний політв'язнем. Міжнародна кінематографічна спільнота веде активну боротьбу за звільнення Олега Сенцова.
Cтворення фільму
Зйомки фільму розпочались в липні 2014 року одночасно в Москві та в Києві. Режисера Аскольда Курова, який особисто знає Олега, настільки вразило ув’язнення Сенцова, що він за допомогою документального фільму вирішив показати обставини справи Олега Сенцова.
Приблизно у той самий час Андрій Литвиненко почав досліджувати тему для документального фільму в Україні. Це відбулось на прохання друга та продюсера наступного ігрового фільму Олега Сенцова «Носоріг», Ольги Журженко. Всередині літа 2014 року два режисери зустрілися та вирішили об'єднати зусилля в роботі над проектом.
Зйомки тривали більше року. Через те що будь-яка зйомка Олега, окрім як у залі суду, неможлива, нам довелося шукати інші можливості аби познайомити глядача з героєм. Ми вирішили розповісти історію Олега через інтерв'ю з близькими йому людьми, через його тексти, іноді за допомогою анімації, а також через події, які відбувались за цей рік, через історії героїв, які включились у цю справу та змінили своє життя.
Впродовж року знімальна група побувала в Криму, Києві, Ростові-на-Дону та у Москві. Наразі ми знаходимось на завершальному етапі проекту: монтаж матеріалу, звукова та кольорова обробка. Цей процес буде тривати кілька місяців і має завершитись навесні 2016 року.
Мотивація
Ідея фільму народилася з нашої власної слабкості, через те, що ми не можемо вплинути на долю цієї людини, яка просто хоче жити у вільній країні і знімати фільми. Здавалося б, що радянські методи «кривавого терору» давно минули, але події сьогодення, на жаль, свідчать про зворотнє.
Ми сподіваємося, що завершений фільм, стане внеском у міжнародну кампанію із захисту Олега Сенцова і допоможе йому повернутися на свободу. Іноді у нас немає права мовчати.
Нам потрібна Ваша допомога
Зараз ми збираємо кошти на монтажний та постмонтажний період фільму. Ми зробили важку роботу та не збираємось зупинятись. Але нам важливо зробити нашу роботу якісно - тому ми хочемо запросити професійних режисерів монтажу, спеціалістів в обробці звуку та зображення. Адже ми плануємо показати фільм на багатьох міжнародних кінофестивалях, де вже проходили акції на підтримку Олега. З цього і формуються перші кроки плану дистриб’юції. У випадку успішної дистриб’юції частина зібраних коштів буде передана сім’ям Сенцова, Афанас'єва, Кольченко.
Аскольд Куров - один з авторів документального фільму «Зима, йди!» (2012) про антипутінські протести в Москві; режисер фільмів: «Ленінленд» (2013), присвячений останнім прихильникам культу Леніна, і «Діти 404» (2014), що описує життя ЛГБТ підлітків у сучасній Росії.
Андрій Литвиненко - як режисер брав участь в альманахах документальних фільмів «Київ від світанку до заходу» (2011), «Поза євро» (2012), «Українські голоси» (2013) і «Майдан. Чорновий монтаж» (2014).
Марія Гаврилова - продюсер компанії MarxFilm (Естонія). У минулому - журналіст, головний редактор журналу «Бюлетень кінопрокатника». Брала участь у проектах: «15 молодих про молодих», «Я тебе не люблю» Павла Костомарова та Олександра Расторгуєва (2012), «Термін» (2014), «Київ / Москва» (2014), «Мій друг Борис Нємцов» ( 2016).
Максим Туула - продюсер компанії MarxFilm (Естонія). Народився у Владивостоці, живе і працює в Естонії та США. В якості журналіста співпрацював з різними виданнями і брав участь у виробництві декількох короткометражних фільмів. Виступив співпродюсером експериментальної докудрами «Я тебе не люблю» Павла Костомарова та Олександра Расторгуєва (2012) і продовжив співпрацю з документалістами над мультимедійним проектом «Термін» (2014) і документальної дилогией «Київ / Москва» (2014). Брав участь у програмах Berlinale Talents Берлінського МКФ і Emerging Producers МКФ в Йіглаве.
Ольга Журженко - незалежний український продюсер з 2009 року, засновник студії «Укркіно». Спродюсувала кілька ігрових фільмів, у тому числі «Гамер» Олега Сенцова (2011), чотири короткометражних і один документальний фільм. Одна з її недавніх картин, «Трубач» (2014), була показана на фестивалі в Коттбусі, кінофестивалях «Молодість», «Кіношок» та ін. Наступний проект - «Носоріг» Олега Сенцова - призупинено у зв'язку з арештом режисера.
Наша команда вже завершила зйомки стрічки і знаходиться на останньому етапі процесу, а саме монтаж матеріалу та постпродакшн.
Ми намагалися зробити проект, використовуючи мінімум ресурсів, але для того, щоб отримати якісний результат, на завершальному етапі нам потрібна допомога професіоналів. Це дозволить привернути увагу більш широкої аудиторії до проблеми політв’язнів.
Бюджет проекту буде використано на обробку та монтаж понад 200 годин відзнятого матеріалу, звукове оформлення фільму, пост обробку зображення та на технічне забезпечення команди.
Підтримайте проєкт та оберіть винагороду
Соціальні мережі та інші посилання проєкту
Внески доброчинців у проєкт
12 проєктів зараз чекають на твою підтримку
Будь ласка, авторизуйтесь!
Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.
Реєстрація
Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.
«ПРОЦЕС» – фільм про справу Сенцова
Відновлення паролю
Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.
Новий пароль
Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.